Telefon : 0 531 467 79 66 | Email : info@sismix.gen.trTarih: 2.6.2016

Serinletme

Geliştirilen serinletme sistemleri ile cafe, restoran, bahçe, teras gibi birçok alan sıcak yaz günlerinde daha yaşanılabilir alanlar halini almakta. Serinletme sistemleri ile yeniden dekor yapacağınız alanlarda müşterileriniz için daha yüksek memnuniyet yaratabilirsiniz.

 

Serinletme sistemleri yüksek basınçlı suyun (50-70 bar arası) bir pomba ve buna bağlı borular sayesinde mekanınızda oluşturulan hatlar aracılığı ile ortama mikron büyüklüğünde damlaların ulaşması ile serinletme sağlanır. Bu basın sayesinde su damlacıkları çok küçüktür ve su damlacıkların ortamın sıcaklığı ile buharlaşır.

 

Suyu buharlaştırabilecek bu küçük damlacıklar serinletme sistemleri için geliştirilmiş ve bir buhar görüntüsü vermektedir. Bu küçük damlacıklar sıcakla buluştuğunda ortamı ani olarak serinletmektedir.

Türkiye’de serinletme sistemleri konusunda en yüksek kaliteyi en uygun fiyatlara sunan öncü bir firmayız.

İnsanın yaşam koşullarına en uygun sıcaklık 22 ile 24 derece arasında olan sıcaklıktır. Nem oranı ise buna bağlı olarak %55-65 arasında değişmektedir. Serinletme sistemleri sayesinde bu oranlar olması gerektiği düzeyde kalacağından mekanlarınızı tercih eden insanların daha konforlu bir şekilde ortamda bulunmaları sağlanmış olacaktır.

 

Bu denli geniş alanları serinletmenin daha ekonomik ve daha doğru bir yöntemi yoktur. Açık alan serinletme sistemleri sayesinde mekanlarınız çok daha ekonomik ve doğal bir yöntemle serinletme şansını elde etmektesiniz. Ayrıca serinletme sistemlerinin insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Serinletme sistemleri sayesinde kurulu bölgelerde oluşan su buharını verdiği sırada oluşan sis perdesi sayesinde sinek ve benzeri haşerelerin geçişlerini de azaltmaktadır.

Belirli periyotlar da serinletme sistemlerinin bakımlarının ve kontrollerinin yapılması sorunsuz bir şekilde kullanmanıza neden olacaktır